Оперативні втручання на обличчі, у ротовій порожнині (розщілина губ, піднебіння, резекція щелеп при пухлинах тощо) здебільшого виконують під наркозом. Тому в перші години після оперативного втручання необхідно спостерігати за станом хворого, виходом його з наркозу. Такі хворі зазвичай мають лежати в горизонтальному положенні, голову повертають убік, під підборіддя кладуть марлеву серветку або рушник, щоб на неї стікала слина і кров'янисті виділення. Можливе западання язика, про що має пам'ятати медичний персонал.
У перші дні після оперативних втручань на обличчі й у ротовій порожнині з'являється значний набряк, що може призвести до значного звуження ротової порожнини та щілини повік. У таких хворих щілину повік і кон'юнктиву необхідно промивати теплим розчином фурациліну, стерильним ізотонічним розчином натрію хлориду. З другого дня після операції ротову порожнину промивають теплим 0,01 % розчином калію перманганату, 0,02 % розчином фурациліну. Цими розчинами хворі можуть користуватися самостійно. Пізніше, залежно від виду оперативного втручання, ротову порожнину хворі можуть полоскати 4—5 % розчином натрію гідрокарбонату.
Харчують хворих при оперативних втручаннях на щелепах, язиці, піднебінні в перші дні після оперативного втручання через назогастральний зонд. Надалі ймовірне годування хворих через рот стерильною, охолодженою до кімнатної температури їжею. Обов'язково після кожного годування ротову порожнину промивають водою і 4—5 % розчином натрію гідрокарбонату.